Słowo „biżuteria” nie kojarzy się z inwestycją, a wyłącznie z prezentem?

Takie zjawisko ma swoje źródło w marżach jubilerów, które – w przypadku popularnych sklepów sieciowych – przewyższają 100%. Jeśli chodzi o światowe, najbardziej rozpoznawalne marki, te wartości sięgają od 300% do nawet 1.000%. Jak w związku z tym wiązać nadzieje inwestycyjne z podobnymi wyrobami?

Inwestowanie w kamienie szlachetne jest uzasadnione jedynie, gdy są one nabywane w cenach hurtowych, a więc podobnych do tych, po jakich nabywają kamienie jubilerzy, co pozwala na pominięcie bardzo wysokiej marży. Możliwość zakupów w takich cenach oferuje Capital Group.

Dla przykładu za brylant o masie 1 ct kolor D czystość IF oprawiony w pierścionku zakupiony u przedstawicieli Capital Group będzie kosztował 50% ceny, za jaką oferują taki pierścionek czołowi polscy jubilerzy w swoich sklepach. Istnieje prosty sposób, żeby to zweryfikować – wystarczy wycenić pierścionek w Capital Group i skierować do jubilera pytanie o podobną sztukę. Różnica może wynieść nawet do około 70 000 zł!

Dlatego słowo „biżuteria” w odniesieniu do wyrobów oferowanych przez Capital Group nie jest dostatecznie precyzyjne – bardziej odpowiednim określeniem jest zwrot „kamienie inwestycyjne w oprawie”.

 

Osoby inwestujące w kamienie szlachetne powinny traktować ceny windowane przez jubilerów jako sprzyjające, ponieważ zdecydowana większość klientów na rynku nie ma dostępu do kamieni nabywanych bezpośrednio z giełd i są oni zmuszeni do zakupów u jubilerów. Klienci Capital Group dzierżą w ręku bardzo istotny atut – w razie potrzeby mogą sprzedać swój kamień ze znacznym rabatem w stosunku do cen jubilerskich (nawet 40%) i nadal zarabiają na transakcji. Stawia to ich de facto w podobnym położeniu, w jakim znajdują się jubilerzy, chociaż nimi nie są – używając porównania do rynku nieruchomości można byłoby stwierdzić, że zakup kamieni w Capital Group to zakup mieszkania po cenie, jaka odpowiada samym kosztom wybudowania obiektu przez dewelopera bez naliczonej marży (co w przypadku kamieni szlachetnych gwarantuje oszczędność – jak już wcześniej wspomniano – marża sięgać może od 100% do nawet 1000%).

Dzięki bliskiej współpracy z przedstawicielami giełdy w Antwerpii Capital Group posiada aktualne informacje o cenach, zapotrzebowaniu zgłaszanym przez jubilerów, a także stosowanych przez nich marżach.

Inną, nie mniej istotną kwestią jest fakt, że kamienie oferowane przez jubilerów mają przeznaczenie stricte biżuteryjne, a więc mają znacznie gorsze parametry od kamieni oferowanych przez Capital Group – wysoka jakość idzie tutaj w parze ze znacznie niższą ceną.

Zakup biżuterii z kamieniami inwestycyjnymi łączy zalety doskonałej lokaty kapitału z możliwością czerpania radości z naturalnego piękna kamieni szlachetnych.

 

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ BIŻUTERII INWESTYCYJNEJ